Intel Xeon Processor E5 2687W v2 BX80635E52687V2 (25M Cache, 3.40 GHz)
★★★★★ 4.9 71 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.spacioworld.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Intel Xeon E5-2687w V2 Octa-core (8 Core) 3.50 Ghz Processor - Socket Fclga2011retail Pack - 2 Mb - 20 Mb Cache - Yes - 22 Nm - 150 W
Item Weight 3.88 ounces
Manufacturer Intel Corporation
Item model number BX80635E52687V2
Product Dimensions 3.94 x 3.94 x 2.36 inches
Is Discontinued By Manufacturer No
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.9 out of 5
★★★★★
71 ratings | 29 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
89% (63)
4 stars
1% (1)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (7)